Dlaczego się zebraliśmy?

Dlaczego się zebraliśmy i utworzyliśmy Komitet Wyborczy Wspólnie dla Gminy Kozy?

Jesteście Państwo ciekawi, jak to się zaczęło? Będziemy szczerzy – od… narzekania. Tak, przyznajemy się. Przy okazji rodzinnych uroczystości, koleżeńskich spotkań, wspólnych wyjść w góry rozmawialiśmy, że to i tamto można by w Kozach zrobić lepiej. I tak byśmy pewnie rozmawiali i trochę narzekali dalej, ale ktoś odważny powiedział w końcu: – Co z tego naszego biadolenia wynika? A może by tak wziąć sprawy w swoje ręce? Coś zrobić, zmienić, zadziałać?Popatrzyliśmy na siebie z niepewnością. Bo to dużo trudniejsze niż narzekanie. Ale po namyśle zdecydowaliśmy się spróbować.

Dzisiaj mamy zaszczyt, ale i przyjemność przedstawić Państwu osoby, które utworzyły Komitet Wyborczy wystawiający kandydata na Wójta oraz Radnych we wszystkich okręgach do Rady Gminy Kozy. Chcemy najpierw podkreślić, że decyzja o utworzeniu Komitetu nie była przypadkowa ani pochopna. Od pół roku wspólnie dyskutowaliśmy nad stanem naszej miejscowości. Wymienialiśmy działania, które należy kontynuować i wskazywaliśmy obszary wymagające poprawy. Program, który stworzyliśmy, powstał na bazie rozmów prowadzonych w naszych środowiskach.

Decyzję o kandydowaniu każdy z nas podjął jako przejaw odpowiedzialności za rozwój wspólnoty, jaką jest gmina. Dlatego też szukając słowa, które definiowałoby nasze główne cele i zadania, zdecydowaliśmy się na słowo WSPÓLNIE. To słowo określa nasz stosunek do pracy samorządowej. WSPÓLNIE to znaczy solidarnie, ale także odpowiedzialnie. Zdajemy sobie sprawę z wielu trudności i wyzwań, które stoją przed lokalną społecznością, a więc również jej przyszłą władzą. Ale te trudności nas nie zniechęcają, tylko mobilizują. A słowo WSPÓLNIE daje nam siłę. Bo wierzymy, że przy Państwa wsparciu podołamy wyzwaniu. Chcemy zmieniać Kozy wspólnie. Bo rządzenie – nie podoba nam się zresztą to słowo – to w naszym przekonaniu współpraca Wójta, Radnych i Mieszkańców. Tak właśnie rozumiemy samorządność.

Nie chcemy obiecywać gruszek na wierzbie. Ale wydaje nam się, że wiele rzeczy w Kozach można zrobić lepiej. Jesteśmy realistami, choć mamy kilka śmiałych pomysłów.

Czy wszystkie uda się zrealizować? Tego nie możemy zagwarantować. Ale możemy obiecać, że będziemy rozmawiać, słuchać mieszkańców, działać, a nie zamykać się w urzędzie. Władza ma służyć mieszkańcom. A poza wszystkim – przecież to właśnie Państwo wiecie najlepiej, co należy zmienić, co można ulepszyć, gdzie coś nie działa tak, jak powinno.

Już teraz zapraszamy do rozmów i zachęcamy do korespondencji. Bardzo chętnie poznamy Państwa opinie o różnych gminnych sprawach. Pozwolą nam one na pełniejsze rozeznanie w sprawach naszej gminy, a może i na korektę niektórych naszych pomysłów. Niech to będą nasze WSPÓLNE pomysły.

Członkowie i sympatycy KWW Wspólnie dla Gminy Kozy